Współpraca

niedziela, 12 stycznia 2014

Wróbelek- praca plastyczna

W ubiegłym tygodniu, dużo czasu poświęciliśmy na przygotowania do obchodów dnia babci i dziadka. Ćwiczyliśmy recytację wierszy, powtarzaliśmy słowa i melodię piosenek oraz pracowaliśmy nad inscenizacją wiersza "Rzepka" J. Tuwima.

A w międzyczasie, omawialiśmy temat dokarmiania ptaków zimą.
Mimo, iż tematyka nie wpasowała nam się w pogodę ( jak to twierdza moje maluchy- zima pojechała sobie na wakacje), to uświadamianie dzieci odnośnie pomagania zwierzętom leśnym jest jak najbardziej na czasie.
Jednym z bohaterów zeszłego tygodnia był wróbelek Elemelek. Po wysłuchaniu opowiadania " O zziębniętym wróbelku, pustym brzuszku i rondelku" Hanny Łochockiej, rozmowie na temat treści powiadania i ułożeniu historyjki obrazkowej w odpowiedniej kolejności (treść opowiadania oraz historyjka obrazkowa, znajdują się w linku poniżej)
http://chomikuj.pl/b-ta/PORY+ROKU/ZIMA/opowiadania/O+zzi*c4*99bni*c4*99tym+Elemelku*2c+pustym+brzuszku+i+rondelku+H.*c5*81ochocka, moje maluchy przystąpiły do wykonywania pracy plastycznej. Zadaniem przedszkolaków było wyklejenie sylwety wróbelka, ziarenkami słonecznika oraz naklejenie w odpowiednim miejscu piórka.


Źródło: http://www.otopjunior.org.pl/bindata/images/IMG313be5dff0dde9d680f764568f30e14f.jpgNastępnie, maluchy nakleiły  wróbelka na kartkę i z zebranych na spacerze patyków, zrobiły ptaszkowi karmnik.Na koniec, całość została ozdobiona naklejkami, aby choć troszeczkę oddać klimat zimy. Można zawsze wykorzystać do tego także watę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz