Współpraca

czwartek, 24 kwietnia 2014

Dzień Ziemi- prace plastyczne

Na wtorkowych zajęciach plastycznych trochę eksperymentowaliśmy :)
Na początku wykonaliśmy plakat zachęcający do dbania o nasza planetę. Był to pierwszy plakat w naszej karierze :)  Dzieci malowały kontury kuli ziemskiej, dobierając odpowiednie kolory i zamalowując nimi odpowiednie "obszary". Następnie, wycięte dłonie naklejały na kartkę papieru, odpowiednio je układając. Gdy "Ziemia" wyschła, dzieci naklejały ją na środek dłoni, zaginały pace w tej dłoni i przyklejały napis "chrońmy Ziemię".
Zobaczcie, jak przebiegała praca i jakie były jej efekty :)

Natomiast na popołudniowych zajęciach wykonaliśmy mini- kule ziemskie. Zainspirowana ostatnim postem Kreatywniaka, postanowiłam nauczyć dzieci łapać krople w słomki :) Na początku było trochę problemów, z tym jak to złapać, żeby woda nie uciekła, jak przetrzymać i przenieść wodę, w końcu- jak w odpowiednie miejscu ją wypuścić. Po kilku próbach, moje maluchy zaczęły sobie świetnie radzić z przenoszeniem barwionych kropli wody na wacik kosmetyczny. Wyszły im przepiękne kule ziemskie. Na drugi dzień, gdy już wyschły, zrobiliśmy sobie z nich naszyjniki ! 


2 komentarze:

  1. No i znów będę monotematyczna: świetnie i jeszcze raz świetnie:) Pomysł na plakat bardzo ciekawy a zabawa z wacikami i jej efekty - brak słów:) Śledzę tego bloga z coraz większą przyjemnością:) Gratuluję pomysłów;)

    OdpowiedzUsuń
  2. KOLEJNY RAZ SKRADNĘ POMYSŁ NA PRACĘ Z WACIKAMI

    OdpowiedzUsuń