Współpraca

wtorek, 13 maja 2014

Wiosenna łąka- praca plastyczna

Na wczorajszych zajęciach, dzieci wykonały wiosenna łakę.


Na niebieską kartkę papieru naklejały trawę, którą stanowiły zielone paski papieru kolorowego w dwóch odcieniach, zielone paski bibuły marszczonej, także w dwóch odcieniach oraz jaskrawo zielone kawałki włóczki. Później przedszkolaki ozdobiły całość kolorowymi kwiatkami z dziurkacza.
Z kolei na dzisiejszych zajęciach, dzieci wzbogaciły swoje prace o dodatkowy element. Z racji tego, że bohaterem dnia był motylek i po omówieniu stadiów jego rozwoju ( na podstawie opowiadania „Nikt mnie więcej nie zobaczy”  aut. W. Bieriestow i historyjki obrazkowej, którą znajdziecie TUTAJ), a także opowiadania "Cztery motylki " Wiery Badalskiej, przedszkolaki nakleiły na obrazek łąki, cztery kolorowe motylki.  W ten sposób udało mi się przemycić nieco matematyki, w postaci liczenia do 4. Dało to wstęp, do zapoznania dzieci z zapisem graficznym cyfry 4, a także do ćwiczenia dodawania i odejmowania na palcach i w pamięci, w zakresie 4.

 Więcej, na temat zabaw i materiałów dotyczących MOTYLA, a wykorzystanych przeze mnie w dniu dzisiejszym, znajdziecie TUTAJ

A teraz zapraszam do przejrzenia galerii prac moich maluchów :)1 komentarz: