Współpraca

sobota, 13 września 2014

Łowimy ryby- zabawa z rekwizytem

Ostatnim przystankiem w naszej podróży po Polsce, były Mazury.
Na początku, dzieci wysłuchały wiersza "Pojedziemy na Mazury", znalezionego przeze mnie TUTAJ.
Porozmawialiśmy sobie o tym, co można robić nad jeziorem w czasie wakacji ( odwołałam się do doświadczeń osobistych dzieci, które odwiedziły ten region Polski), a następnie maluchy ułożyły historyjkę obrazkową, która była wstępem do naszej wycieczki.


Przy okazji powyższej historyjki ćwiczyliśmy liczebniki porządkowe.
Następnie, wyruszyliśmy pociągiem na Mazury. Tam, przy 4 jeziorach, dzieci łowiły rybki ( w których brzuszkach znajdowała się taśma magnetyczna ). Do łowienia posłużyły nam laski gimnastyczne, na których zawiesiłam sznurek ze spinaczem.A tak wyglądało Pajacykowe wędkowanie :)

Podczas zabawy, dzieci przeliczały złowione rybki, ustalały kto ma ich najwięcej, najmniej, czy też wszyscy wędkarze znad jednego jeziora mają tyle samo.

Po powrocie z Mazur, przedszkolaki otrzymały zadanie złożenia 4-elementowego obrazka, który przedstawiał mapę Polski. Pobrałam ją ze strony Wychowanie w Przedszkolu

Następnie, przyporządkowały napisy poszczególnych krain Polski ( czytanie globalne) i okresliły ich położenie na mapie.Na koniec tygodnia, nasza tablica edukacyjna wyglądała tak:


Zabawy i radości było co nie miara, a i zdobytych wiadomości też nie mało :) 

3 komentarze:

  1. Super:) bardzo urozmaicone i ciekawe zajęcie;) Agatko, wędka miała spinacz ale o co zaczepiał się na rybkach?

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne połączenie zabawy z nauką :-) . Choć mamy kupne takie rybki do łowienia to chyba zrobimy też same.

    OdpowiedzUsuń