Współpraca

piątek, 16 stycznia 2015

Cztery pory roku- praca plastyczna

Chciałam Wam dziś zaprezentować pracę plastyczną, którą moje dzieci wykonały jako podsumowanie tematyki o stałości następstw pór roku oraz dnia i nocy.Dzieci zostały podzielone na 4 grupy = pory roku. Praca odbywała się w trzech etapach ( każdy etap przypadał na jeden dzień).

Pierwszym etapem było wyklejenie sylwety drzewa papierem kolorowym i ćwiartek koła kulkami z bibuły w kolorze, odpowiadającym danej porze roku ( kulki robiły dzieci samodzielnie).

Drugim etapem było ozdobienie drzew.
Wiosna- dzieci wykleiły drzewa kwiatkami w kolorze białym i różowym oraz zielonymi listkami.
Lato- grupa wyklejała drzewko kuleczkami czerwonej plasteliny = wisienkami oraz zielonymi listkami.
Jesień- dzieci stemplowały za pomocą pędzelków jesienne liście+ farbki w 4 kolorach.
Zima- grupa naklejała na sylwetę drzew kulki z waty, a na tło  śnieżynki.

Trzecim etapem było wyklejenie obręczy koła kartonikami z symbolami dnia i nocy. Oczywiście, wyklejać należało naprzemiennie słońce i księżyc, by utrwalić schemat stałości następstw dnia i nocy.

Efektem pracy w grupach jest nie tylko przepiękna ( moim skromnym zdaniem ;) praca plastyczna, ale i fakt, że maluchy miały po raz kolejny możliwość podejmowania działań na rzecz grupy, uczyły się współdziałania  i niejednokrotnie, sztuki kompromisu :)

Praca plastyczna, została zainspirowana materiałem znalezionym w Internecie. Niestety, z racji tego, iż zdjęcie pierwowzoru znalazłam wieki temu, nie jestem w stanie podać jego źródła.


2 komentarze:

  1. Bardzo pomysłowa praca. Dzieciaki napracowały się:-) . Fajne jest to, że pory roku zostały wyklejone przy użyciu różnych materiałów.

    OdpowiedzUsuń
  2. oj tak, dzieci miały dużo pracy, ale muszę przyznać, że chętnie do niej przystępowały :) A co do różnorodności materiałów, to było moje główne założenie tej pracy :) ciesze się, że dzieło moich "maluchów" się podoba :)

    OdpowiedzUsuń