Współpraca

sobota, 28 marca 2015

Kurs Animatora Zabaw dla Dzieci- Akademia Animatora


Nie dałam rady wczesniej zabrać się za napisanie tego posta, bo głowę i ręce zaprzątały przygotowania do obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, połączonego z zajęciami otwartymi dla rodziców. Ale w końcu znalazłam chwilę i postanowiłam naskrobać co nieco o świetnym kursie, w którym miałam przyjemność wziąć udział.

Dokładnie tydzień temu uczestniczyłam w niezwykłych zajęciach., zorganizowanych przez Akademię Animatora.
O miało brakowało, a zrezygnowałabym z udziału w tym wydarzeniu, na szczęście jednak, pozmieniałam nieco swoje plany i udało mi się spędzić 8 cudnych godzin, w towarzystwie wyjątkowych ludzi i nadzwyczajnych prowadzących.
Owy kurs, skierowany jest do wszystkich osób, które pracują bądź chcą pracować z dziećmi. Nie chodzi tutaj już o samo zostanie animatorem zabaw, ale także o wzbogacenie dotychczas nabytej  wiedzy i umiejętności, jak to miało miejsce w moim przypadku.
Ponadto, adresatami szkolenia mogą być również:
Mamy, pragnących zaskoczyć swoje Pociechy nowymi umiejętnościami
Pracownicy Placówek Edukacyjnych
Osoby szukających pracy w elastycznym wymiarze godzin
Osoby pragnących dawać dzieciom uśmiech!
Opiekunki, Nianie, „Ciocie”
Osoby pracujące w firmach przyjaznych dzieciom, np. hotelach, restauracjach, spa, salonach kosmetycznych i fryzjerskich
Osoby związane z branżą dziecięcą, turystyczną, edukacyjną, rekreacyjną, eventową, hotelarską
Osoby, które szukają zmiany w swoim życiu, pragnącymi robić coś, co daje spełnienie i satysfakcję!
Osoby, zakładające własny biznes
Wolontariusze, rehabilitanci, pracownicy klinik, przychodni, placówek medycznych
Studenci, zwłaszcza o profilu pedagogiki, resocjalizacji, turystyki i rekreacji, hotelarstwa
Osoby poszukujących dodatkowego zajęcia i źródła dochodu.
(źródło: Akademia Animatora)

Możecie mi wierzyć, bądź nie, ale przez te 8 godzin, ani przez chwilę się nie nudziłam. Cały czas, kursanci angażowani byli do różnego rodzaju zadań i zabaw, co urozmaicało teoretyczną część szkolenia. Dodatkowo, wyjątkowe poczucie humoru prowadzącego, oraz kojący głos prowadzącej, sprawiały, że czas mijał w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Ale co oprócz teorii dotyczącej organizacji zabaw, zachowania środków bezpieczeństwa, uśmiechu i zabawy owy kurs oferował?
Była nauka robienia dużych baniek :D Zdradzono nam także sekret wykonania bankowej mikstury, która jak się okazało, jest number 1 towarów eksportowych do....Japonii :)
Była nauka malowania buziek - i mimo, iż nie należę do najbardziej uzdolnionych pod tym względem, to podstawy ogarnęłam i poniżej mogę pochwalić się efektami :)


Pirat namalowany w 30 sek. :D

Były także balonowe cuda- pieski, miecze, kwiatki, ośmiornice, opaski z motylkiem. Mnie najbardziej do gustu przypadły miecze i kwiatki ( bo najłatwiejsze :P) i to właśnie je, wczoraj wykonałam dla moich dzieci.


Po szkoleniu, wróciłam do domu radosna jak dziecko, obładowana balonowymi tworami jak wielbłąd, i pełna pomysłów, na chociażby zbliżający się Dzień Rodziny w naszym przedszkolu :)

Pewnie zapytacie, dlaczego akurat ten kurs jest wart uwagi, przecież na rynku jest coraz więcej firm, specjalizujących się w tego typu szkoleniach . A no dlatego, że Akademia Animatora jest najlepszą z najlepszych! Nie dość, że ich szkolenia są na europejskim poziomie, z tak dobrą, że chronioną patentem – marką Akademia Animatora, na której wzorują się inni, to jeszcze nauka odbywa się przez zabawę, co daje niesamowite efekty w praktyce. Ponadto, ich nowatorski system nauczania,  przedstawia najbardziej istotne kwestie, a dobór intensywności pozwala na łatwe ich zapamiętanie. Dodatkowo, Akademia oferuje:
- rejestrowany Certyfikat w języku Polskim
- rejestrowany Certyfikat w języku Angielskim
- indywidualny dostęp do Portalu Animatora z dodatkowymi pomysłami na kreatywne zabawy, dzięki czemu Twoja edukacja nie poprzestanie na kursie, ale cały można się rozwijać!
- profesjonalną wiedzę popartą doświadczeniem
- wszelkie potrzebne materiały w trakcie szkolenia
- dostęp do ofert pracy w animacji zarówno w Polsce jak i za granicą
- dostęp do jedynego w Polsce Portalu Animatora, dostępnego dla Absolwentów Akademii Animatora
- wdrożenie się w świat animacji krok po kroku
- dla chętnych praca na eventach pod okiem doświadczonych animatorów
- obcowanie z pozytywnymi, otwartymi i nastawionymi na pomoc Tobie ludźmi.

Kursy Akademii kuszą także ceną, zwłaszcza podczas różnego rodzaju promocji :)

Nie czekajcie zatem, szukajcie kursów organizowanych przez Akademię Animatora w swoich miastach i zapisujcie się!With love A. B <3

2 komentarze:

  1. Oj kusisz tym postem, jaka cena tego kursu, i jak wygląda to od strony organizacyjnej ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dominiko, cena podana jest na stronie Akademii. A organizacyjnie, to wygląda następująco: wchodzisz na ich stronę, szukasz kursu w najbliższym Twojego miejsca zamieszkania mieście, zapisujesz się na kurs, płacisz przelewem, oni wysyłają Ci wiadomość z informacjami co do miejsca, w którym kurs się będzie odbywał (adres), czekasz cierpliwie na dzień rozpoczęcia kursu, przychodzisz na podaną godzinę, zajmujesz miejsce i spędzasz 8 świetnych godzin :D

      Usuń