Współpraca

niedziela, 26 kwietnia 2015

Światowy Dzień Książki- obchody w grupie czterolatków.

Podobnie jak w zeszłym roku, z tym wyjątkiem, że ostatnio obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a w tym Światowy Dzień Książki, z okazji tego nietypowego święta, moje czterolatki podjęły się napisania własnego utworu.

Zanim jednak do tego doszło, przypomnieliśmy sobie, jak powstaje książka. Dzieci same ułożyły historyjkę obrazkową, prezentującą kolejne etapy powstawania książki.


Wyjaśniliśmy sobie różnicę między księgarnią a biblioteką. Jak się okazało, cześć dzieci odwiedza księgarnie, jednak żadne nie było w bibliotece. Skoro nie rodzice, to ja będę musiała to zmienić ;)
Porozmawialiśmy sobie także o tym, jak należy o książki dbać i dlaczego warto je czytać.

Po rozmowach, przyszedł czas na działanie. Dzieci zamieniły się w autorów, którzy wymyślili fabułę książki. Po czym, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, maluchy zamieniły się w ilustratorów.
Po godzinie ciężkiej i intensywnej pracy, mieliśmy materiał gotowy do druku ;)

Po wszystkim, dzieci otrzymały naklejki-medale "Przyjaciela książki", które umieściły w swoich albumikach. Odbyło się to w ramach projektu Poszukiwacze Przygód, organizowanego przez miesięcznik Bliżej Przedszkola.


Ja przyjmując rolę wydawnictwa i drukarni,  zmaterializowałam pomysły moich podopiecznych.
Zobaczcie, jaką książkę w tym roku stworzyły Pajacyki.
Zeszłoroczne dzieło możecie znaleźć TUTAJ

 

 

 
3 komentarze:

  1. Jestem zachwycona Waszą książką :-D

    OdpowiedzUsuń
  2. no no cóż za akcja:D całe szczęście wszystko się dobrze kończy :) Książka autorstwa "Pajacyków" to prawdziwy bestseller

    OdpowiedzUsuń