Współpraca

wtorek, 5 stycznia 2021

Babcia i Dziadek - propozycje zabaw i literatury dla przedszkolaków

 Zapewne większość z Was, tuż po zakończeniu ogólnopolskich ferii zimowych, zacznie realizować tematykę związaną ze zbliżającymi się dniami Babci i Dziadka. 

By urozmaicić zajęcia na których zapewne będziecie uczyli swoich podopiecznych wierszyków, piosenek czy tańców, być może sięgniecie po moje poniższe propozycje, które zostały przeze mnie już jakiś czas temu opracowane, jednak do tej pory jeszcze nigdzie nieopublikowane.

Zatem bierzcie i czerpcie z tego wszyscy <3


wtorek, 17 listopada 2020

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - konspekt zajęć w przedszkolu.

 To już za 3 dni. Niezwykle ważny dzień, którego obchody na stałe zagościły w kalendarzu naszych świąt nietypowych.

W zeszłym roku przygotowałam krótkie, ale wydaje mi się, że dość treściwe zajęcia poruszające kwestię praw dzieci. Dziś pragnę się z Wami podzielić konspektem z tych zajęć :)


środa, 11 listopada 2020

U żródła Wisły - konspekt zajęć w przedszkolu

 Zgodnie z fejsbukową obietnicą, dzielę się z Wami pierwszym konspektem z zajęć realizowanych w ramach naszego przedszkolnego programu "Z Misiem Uszatkiem podróżujemy wzdłuż Wisły".

W moich konspektach znajdą się zarówno materiały, które już wcześniej pojawiły się na blogu, ale będą także moje propozycje aktywności, które zawarłam w jednym z rozdziałów książki dołączonej do "Pudła Inspiracji".

Oczywiście, znajdą się także cosiki znalezione w czeluściach Internetu, jednak w dużej mierze, opierać się będę na tym co już wymyśliłam, stworzyłam, opracowałam i opublikowałam we wspomnianej książce dla Mac Edukacja.

Z tego co widzę, na oficjalnej stronie księgarni wydawnictwa Mac, "Pudło Inspiracji" nie jest już dostępne. Dlatego, jeśli nie jesteście jego szczęśliwymi posiadaczami, to pozostaje Wam jedynie wpadać na bloga :D

PS. Zajęcia opracowane są z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Jeśli jednak takowej nie posiadacie, można śmiało sięgnąć do starego i sprawdzonego rzutnika czy samego laptopa :)

wtorek, 3 listopada 2020

Zjawiska pogodowe - konspekt zajęć w przedszkolu powstały na bazie materiałów z Pudła Inspiracji od Mac Edukacja

 Z racji tego, że swoje tygodniowe plany zajęć związane z tematyką jesiennej pogody wykorzystałam w pracy wczoraj i dziś (wybiórczo,a także w pełnym zakresie w ubiegłych latach, teraz postanowiłam zafundować moim Muchomorkom coś nowego.

Szukając pomysłów na zajęcia, przypomniałam sobie, że  podczas tworzenia "Pudła Inspiracji" dla Mac Edukacja, caały blok tematyczny poświęciłam właśnie kaprysom jesiennej pogody. Dlatego też w tym tygodniu, na swoich zajęciach korzystam z bogatego zbioru opowiadań, wierszy, rymowanek, zabaw dydaktycznych i językowych, piosenek i pomocy dydaktycznych, które to w owym Pudle się znajdują :)

czwartek, 29 października 2020

Dzień Dyni - propozycje zabaw i napis do wydruku

Z sentymentem wspominam, jak w swojej pierwszej pracy organizowany był Halloween. Nauczyciel angielskiego (nota bene najlepszy, jakiegokolwiek w życiu spotkałam, widziałam i chyba nikt go nie przebije), cały miesiąc przygotowywał dzieci do obchodów tego święta. Nie chodziło o propagowanie zachodnich, kultywujących śmierć i szatana (???) "uroczystości", a jedynie zapoznanie z jednym ze zwyczajów anglojęzycznych krajów.

Od tamtych czasów nie uczestniczyłam w żadnych obchodach Halloween :( 

Wiem, że w placówkach w których prowadzone są zajęcia z religii, rzadko organizuje się tego typu "bale przebierańców". Jednak na szczęście znaleziono całkiem znośny substytut Halloweenowych zabaw.

W tym roku po raz pierwszy będę organizowała Dzień Dyni. Zajęcia oczywiście tworzone są na ostatnią chwilę, no bo jakby mogło być inaczej :p

Nie będzie szału, ale podzielę się z Wami tym, co znalazłam, stworzyłam lub wymyśliłam.  

W przyszłym roku może wcześniej się ogarnę, i poszaleję z obchodami Dnia Dyni, zobaczymy :)

A póki co, zapraszam na dyniowy wpis :)

środa, 28 października 2020

Zmysły - prace plastyczne

 Po raz kolejny odświeżam wpis, którym sama zainspirowałam się podczas pracy z aktualną grupą wychowanków.

Pozostawię oryginalny opis dotyczący wykonania prezentowanych prac, bo nie widzę sensu powielania tekstu. Jednak na końcu dorzucę obrazki, które można wykorzystać do stworzenia zmysłowych cudeniek i załączę zdjęcia z naszych dzisiejszych działań.

A tak na marginesie, gdzie ta wena? Dziś bym chyba nie wymyśliła już takich wariacji plastycznych ;/


poniedziałek, 19 października 2020

Zupa jarzynowa - praca plastyczna

Choć często zdarza mi się zapomnieć, że coś już w danym temacie robiłam i z nowymi wychowankami mogłabym to powtórzyć, to fajnie móc nawet przypadkiem, wpisując w wyszukiwarkę trafić na coś swojego i zapomnianego :)
I tak właśnie było w przypadku zupy jarzynowej.
Szukając pomysłu na pracę plastyczną podsumowującą tematykę warzyw, trafiłam na swój wpis sprzed 6 lat. Postanowiłam nieco zmodyfikować szablon garnuszka i wykonać pracę z moimi 5-latkami.
I tak prezentują się nasze tegoroczne prace.