1. Harmonogram dnia
To tutaj znajdują się informacje w postaci obrazków, dotyczące rutynowych aktywności w naszej grupie. Zaś obok harmonogramu dnia, umieszczony został tygodniowy plan zajęć dodatkowych w których uczestniczą nasze przedszkolaki.
2. Kodeks przedszkolaka i tablica dyżurnych.
W tym miejscu, zgromadzone zostały pomoce, które przypominają dzieciom o ich codziennych obowiązkach.
Kodeks przedszkolaka, zaakceptowany przez boberki własnoręcznie wyciętymi obrysami dłoni, przypomina o obowiązujących w sali i w grupie zasadach.
Zaś tablica dyżurnych informuje, kto i za co jest odpowiedzialny. Rotacja dzieci przy obowiązkach, odbywa się co dwa tygodnie. Pod koniec każdego tygodnia, dzieci są rozliczane ze swoich prac na rzecz grupy i za sumiennie wykonywane prace, nagradzane uśmiechniętymi buźkami.
3. Boberkowe tablice motywacyjne
Każde dziecko posiada swojego motywacyjnego boberka. Na nim, umieszczane są zdobyte przez dzieci- za dobre zachowanie, wywiązywanie się z obowiązków dyżurnego, wyjątkową aktywność na zajęciach- uśmiechnięte buźki.
4. Kalendarz pogody i wakacyjnych wspomnień czar ;)
Kalendarz jest codziennie aktualizowany przez dyżurnego meteorologa :) Elementy kalendarza, pochodzą z jednego z zeszłorocznych numerów Nauczycielki Przedszkola. Jednak uchylając rąbka tajemnicy, coś podobnego dla Was szykuję i ja ;)
Nad kalendarzem zawisła nasza wakacyjna tablica, na której umieszczone zostały pocztówki przesłane przez boberki do naszej placówki. No i oczywiście, nie mogło zabraknąć portretu naszej grupowej maskotki :D Portret dostaliśmy od jednej z dziewczynek i oczywistym było, że zajmie on miejsce w centralnym miejscu naszej sali :)
Musze się przyznać, że po wysłanych przez kilkoro z Was, zdjęciach swoich kalendarzy urodzinowych, mój prezentuje się mało atrakcyjnie ;) Jednak wzbudza ogólne zainteresowanie wśród dzieci, więc cel został osiągnięty :) Jak możecie zauważyć, z babeczek wychodzą tasiemki na których to widnieją zdjęcia boberków z tabliczkami trzymanymi w rękach. Na tych tabliczkach zapisany jest numer dnia, w którym dane dziecko ma urodziny.
6. Tablica dydaktyczna
Główne miejsce dydaktycznego życia naszej grupy. Ogromna tablica dywanowa, na której umieszczane są pomoce do prowadzonych zajęć.
A jak u Was wyglądają przedszkolne ściany? Zachęcam do dzielenia się zdjęciami na fejsbukowym profilu B-W :)
Bardzo ciekawy ten Wasz wystrój... Dużo fajnych rzeczy typu ten kalendarz urodzinowy czy z pogodą. U Dusi w przedszkolu było ciut skromniej jeśli chodzi o takie "atrakcje" za to dochodziła jakaś większa gazetka tematyczna.
OdpowiedzUsuńChciałam zapytać na jakich formacie papieru zrobiłaś kalendarz pogody i wakacyjnych wspomnień? A1 czy jeszcze większy?
OdpowiedzUsuńKalendarz pogody jest na dużym brystolu, a kalendarz wspomnień ka kartce z dużego kalendarza ściennego ;)
UsuńA czy dobrze widzę, że w niektórych miejscach kalendarz jest ponacinany? Np przy dniach tygodnia, jest przecięty tak, żeby włożyć klamerkę ?
Usuńdokładnie :)
UsuńJest szansa uzyskać jakiś link żeby pobrać sobie elementy tego kalendarza? :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
a o jaki rodzaj kalendarza Pani chodzi?? ;)
UsuńKalendarz pogody, do codziennej aktualizacji. Głównie zależałoby mi na tych nazwach miesięcy chociaż, bo te dni od 1 - 31 już jakoś sama tworzyłam, lecz nigdzie nie mogę znaleźć takich miesięcy jak u Pani.. :)
Usuńniestety, nie ma takiej możliwości. Są to materiały, które pochodzą z ubiegłorocznych numerów Nauczycielki Przedszkola, także nie mam ich w wersji elektronicznej :(
UsuńExtra sala, zaczynam pracę w nowej grupie w przedszkolu, na pewno skorzystam z pomysłów:)!!!
OdpowiedzUsuń