Współpraca

środa, 12 marca 2014

W marcu jak w garncu- praca plastyczna.

Marzec jak na razie nas rozpieszcza słoneczną pogodą. Nie wiadomo jednak, jak długo tak będzie. Musimy być przygotowani na to, że tak jak w znanym przysłowiu, tak i w prawdziwym życiu, postanowi pokazać na co go stać :)
Tematyka kaprysów marcowej pogody, jak mniemam, jak najbardziej na czasie :) Dlatego proponuje wykonanie nieco innej niż dotąd znane, pracy plastycznej, ilustrującej zmienność marcowej pogody.
Ostatnio lubuję się w zegarach, dlatego i tym razem postanowiłam jeden z nich wykonać. Całość ma przypominać garnek ( czy tak  jest, pozostawiam Waszej ocenie ;), na którym znajdują się najważniejsze symbole pogodowe, przestawiające zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla miesiąca marca.

Jak robimy zegarowy garniec?
Potrzebny nam będzie talerzyk ( może być papierowy, ja użyłam plastikowego. Ostatnio nasze sklepy cierpią na deficyt dużych papierowych talerzyków ;/ )
Ścinamy górną część koła, którą z kolei rozcinamy na 2 części.Rozcięte części, przyklejamy ( ja zszyłam je zszywaczem ;) po bokach pozostałej części koła, tworząc tym samym uszka garnka. Naklejamy symbole pogodowe, wcześniej pokolorowane przez dzieci, wbijamy pinezkę z wyciętą sylwetą parasola w środek garnka, od spodu mocujemy plasteliną i voila! Marcowy garnek jak ta lala :DMoje maluchy dziś kolorowały tylko symbole pogodowe, resztę pracy wykonają jutro. Ja jednak, nie mogłam wytrzymać by podzielić się z Wami pomysłem i zaprezentowałam własną pracę ;) Mam nadzieję, że choć w minimalnym stopniu wyszła mi tak fajnie, jak gdyby robiły to moje pociechy :D

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza