Współpraca

czwartek, 27 marca 2014

Zdrowe zęby- praca plastycznaW tym tygodniu rozmawiamy o higienie. W środę powiedzieliśmy sobie troszkę o myciu zębów. Najpierw dzieci wysłuchały przepięknego opowiadania " O Jurku, którego bolał ząb" autorstwa Hanny Kanzel. Treść tego opowiadania znajdziecie m.in. TUTAJ. Ilustracje do opowiadania wykonała Christa Unzner-Fischer. Mnie osobiście, zachwyciły i żałuję, że odkryłam je, gdy już temat został omówiony :( Można je śmiało wykorzystać jako historyjkę obrazkową do układania wg kolejności zdarzeń.
Źródło <- TUTAJ ZNAJDZIECIE WSZYSTKIE ILUSTRACJE


Następnie nazwaliśmy sobie poszczególne przybory, służące co mycia zębów. Skompletowaliśmy je pod względem koloru. Określiliśmy liczbę grup kolorów (było ich 5), liczbę poszczególnych elementów w danym komplecie( 3), oraz przeliczyliśmy, ile w sumie jest wszystkich przyborów razem ( rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie 15). Kolejnym elementem zajęć, była zabawa naśladowcza:
„Myjemy zęby
Swobodny marsz w określonym przez prowadzącą kierunku. Na hasło "myjemy zęby" dzieci naśladują czynności związane z myciem zębów. Zabawę powtarzamy kilka razy. 

Zwieńczeniem dnia, było wykonanie pracy plastycznej, prezentującej zdrowe zęby moich przedszkolaków :)


8 komentarzy:

 1. Szalona kobieta:) Takie szczęki:) SUPER:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ząbki to opakowania po jajkach?
  może mnie pani zainspiruje i podpowie jakis pomysł o tematyce instrumenty, muzyka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Pani Dominiko, to wytłaczanki :) A jeśli chodzi o instrumenty to mam dużo pomysłów w zanadrzu, tylko nie mam kiedy ich zrealizować ;/ czas ciągle za mało...ale jeśli chciałaby Pani abym coś podpowiedziała to proszę o wiadomość prywatną na FB :)

   Usuń
 3. mega pomysł :D możemy podkraść?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super praca plastyczna. Mam tylko pytanie na czym przyklejone są te ząbki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że praca się podoba :) a ząbki przyklejone są klejem magicznym :)

   Usuń
 5. Bardzo fajna akcja, więcej takich :)

  OdpowiedzUsuń