Współpraca

czwartek, 11 września 2014

Podwodny świat- praca plastyczna.

Na wtorkowych zajęciach wybraliśmy się w podróż nad morze, pociągiem. Mieliśmy okazję odpocząć na plaży przy szumie morskich fal, nazbieraliśmy mnóstwo muszelek i kamyków oraz nauczyliśmy się bardzo sympatycznej piosenki " Wakacyjna muszelka". Popłyneliśmy też łodzią podwodną, by bliżej przyjrzeć się mieszkańcom morskiego świata. Podróż dostarczyła nam mnóstwa wrażeń i aby o niej nie zapomnieć, postanowiliśmy wykonać pracę, która będzie przywoływać w pamięci radosne chwile spędzone w morskich głębinach.
Podwodny świat w naszych pracach, ukazany jest z perspektywy okna podwodnego okrętu :)

  Do wykonania pracy potrzebowaliśmy:
- dużych, papierowych talerzyków ( jeden musiał mieć wycięty środek),
- koszulek do segregatora,
- kaszy jęczmiennej,
- fasoli,
- zielonej bibuły,
- kolorowych rybek z papieru,
- niebieskiej farby i pędzelków,
- kleju magicznego i w sztyfcie.

Bazę naszego podwodnego świata stanowił talerzyk pomalowany na niebiesko. Gdy farba wyschła, dzieci posmarowały dolną część talerzyka klejem magicznym, posypały go kaszą (piasek), następnie przy ponownym użyciu Magic'a, przykleiły ziarenka fasolki ( kamienie). Ze zrolowanych paseczków zielonej bibuły powstały wodorosty, które tak jak i rybki, zostały przyklejone klejem w sztyfcie.
Następnie do talerzyka z otworem przyklejono koszulki w kształcie koła ( szyba).
Końcowy etap pracy stanowiło sklejenie dwóch talerzyków  :)
Efekty tej wieloetapowej pracy, przedstawiam poniżej. Enjoy :D


1 komentarz:

  1. Świetne te bulaje:) Kiedys, jak współpracowałam z przedszkolem na Malcie (w ramach eTwinningu) tamtejsze przedszkolaki posłały nam coś podobnego, ale w środku były wysuszone wodorosty, efekt był niesamowity:) Mam gdzieś schowana tę pracę na wzór, ale nie umiem narazie wpaśc na pomysł czym zastąpić te wodorosty:) Koperek byłby w sam raz...teraz na to wpadłam:)

    OdpowiedzUsuń