Współpraca

niedziela, 12 października 2014

Jesienne drzewa- grupowe prace plastyczne

W piątek ( tj.10 października), obchodziliśmy światowy dzień drzewa. Z tej okazji, jedna z Pań postanowiła podzielić się pracami, jakie wykonali jej podopieczni. Muszę przyznać, że techniki, bardzo przypadły mi do gustu i sama będę musiała ich kiedyś spróbować :)

Etapy pracy wyglądały następująco.
Dzieci zostały podzielone na 3 grupy. Grupy otrzymały naszkicowane drzewo, a pierwszym zadaniem podopiecznych było pomalowanie pnia drzewa, dziupli i naklejenie sowy. Każda grupa stemplowała koronę drzewa innym materiałem.

1. Folia bąbelkowa- dzieci otrzymały kwadraciki folii.  Ich zadaniem było pomalować wypukłą powierzchnię folii  farbkami, w kolorach jesiennych liści i  odbić na koronie drzewa. 


2. Ziemniaczane stempelki- dzieci dostały połówki ziemniaków z wydrążonymi, za pomocą wykałaczki, nerwami liści.  Podobnie jak poprzednia grupa, tak i ta musiała stemple pomalować ( używając do tego "jesiennych farb") i odbić na koronie drzewa.
3. Pomalowane liście- trzecia grupa otrzymała liście z jesiennych drzew. Dzieci musiały je pomalować farbkami i odbić.
Autorem pomysłów, zdjęć i realizacji zajęć jest Pani Dominika Dominika. Pani Dominiko, serdecznie dziękuję za podzielenie się z nami takimi cudownymi pracami! Czekamy na więcej :D

Post powstał w ramach akcji :

6 komentarzy:

 1. oj oj, miło zobaczyć dzieła moich maluchów na Pani stronie, to ja dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie wyszły te drzewka :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj robiliśmy takie drzewo - wyszło przecudne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj robiliśmy takie drzewo - wyszło przecudne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To może podzieli się Pani zdjęciem?? :) Zapraszam na profil na FB :)

  OdpowiedzUsuń