Współpraca

czwartek, 19 marca 2015

Kapelusz Pani Wiosny - praca przestrzenna z gazety

Były piękne suknie i wianki. Były też i kapelusze. Ale nie z gazety :)Zrobienie gazetowego kapelusza jest banalnie proste. Szara gazetę malujemy farbami w wybranych przez siebie kolorach i odkładamy do wysuszenia.


Następnie, prosimy jedno z dzieci, by zostało naszym modelem :) Na głowę nakładamy gazetę, tak by opadała ona wzdłuż głowy. Wokoło głowy zaś, gazetę oklejamy taśmą klejącą, tworząc w ten sposób główkę kapelusza.


Opadnięte rondo podnosimy i formujemy wg uznania. Można także obciąć ostre brzegi, by kapelusz był bardziej owalny.

Aby kapelusz się lepiej prezentował, wypadałoby go ozdobić :) Do tego, wykorzystujemy kwadraciki bibuły, z których dzieci robią kwiatki. Kwiatki nawlekamy na nitkę ( powstają nam hawajskie naszyjniki), którymi owijamy główkę kapelusza. I w ten oto prosty sposób ( najbardziej mozolne jest nawlekanie kwiatków ;), otrzymujemy przepiękny kapelusz Pani Wiosny.

My wykonaliśmy 3, bo na tyle grup podzielone były dzieci :) Ale w wolnym czasie, chyba pokusimy się o więcej:)I jak Wam podobają się nasze kapelusze Pani Wiosny? :)

13 komentarzy:

  1. Świetny pomysł... I wykonanie pierwszorzędne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł, wykorzystam ze swoimi przedszkolakami dzięki

    OdpowiedzUsuń
  3. Pomysł idealny i prosty, gratulujemy ;)!

    OdpowiedzUsuń
  4. Super pomysł😀Dzieci się ucieszą ,lubią pomysły Pewnie też coś dodadzą od siebie. Dziękuję 😀

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo mi się to podoba. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  6. Myślę, że wszystkiego rodzaju kapelusze są ładne i jak najbardziej pasują one wielu osobom. Ja zazwyczaj sobie zamawiam nakrycia głowy od https://hatfactory.pl/ i jestem zdania, że mają ta bardzo duży wybór kapeluszy które ja po prostu uwielbiam.

    OdpowiedzUsuń