Współpraca

czwartek, 29 października 2015

Z wizyta u boberków- wystrój naszej sali przedszkolnej

Pytacie mnie czasem w wiadomościach prywatnych, jak organizuje sobie przedszkolną przestrzeń. Dokładniej, jak znajduje miejsce na wszystkie publikowane pomoce, takie jak np.: kodeks przedszkolaka, plan dnia, tablica dyżurnych. Powiem tak. Mam w tym roku dużą salę, a co za tym idzie, dużo wolnych na ścianach miejsc. Jeśli chcielibyście zobaczyć najważniejsze elementy wystroju naszej sali, zapraszam do obejrzenia poniższych zdjęć.


1. Harmonogram dnia

To tutaj znajdują się informacje w postaci obrazków, dotyczące rutynowych aktywności w naszej grupie. Zaś obok harmonogramu dnia, umieszczony został tygodniowy plan zajęć dodatkowych w których uczestniczą nasze przedszkolaki.


2. Kodeks przedszkolaka i tablica dyżurnych.

W tym miejscu, zgromadzone zostały pomoce, które przypominają dzieciom o ich codziennych obowiązkach.
Kodeks przedszkolaka, zaakceptowany przez boberki własnoręcznie wyciętymi obrysami dłoni, przypomina o obowiązujących w sali i w grupie zasadach.
Zaś tablica dyżurnych informuje, kto i za co jest odpowiedzialny. Rotacja dzieci przy obowiązkach, odbywa się co dwa tygodnie. Pod koniec każdego tygodnia, dzieci są rozliczane ze swoich prac na rzecz grupy i za sumiennie wykonywane prace, nagradzane uśmiechniętymi buźkami.3. Boberkowe tablice motywacyjne

Każde dziecko posiada swojego motywacyjnego boberka. Na nim, umieszczane są zdobyte przez dzieci- za dobre zachowanie, wywiązywanie się z obowiązków dyżurnego, wyjątkową aktywność na zajęciach- uśmiechnięte buźki.
4. Kalendarz pogody i wakacyjnych wspomnień czar ;)

Kalendarz jest codziennie aktualizowany przez dyżurnego meteorologa :)  Elementy kalendarza, pochodzą z jednego z zeszłorocznych numerów Nauczycielki Przedszkola. Jednak uchylając rąbka tajemnicy, coś podobnego dla Was szykuję i ja ;)
Nad kalendarzem zawisła nasza wakacyjna tablica, na której umieszczone zostały pocztówki przesłane przez boberki do naszej placówki. No i oczywiście, nie mogło zabraknąć portretu naszej grupowej maskotki :D Portret dostaliśmy od jednej z dziewczynek i oczywistym było, że zajmie on miejsce w centralnym miejscu naszej sali :)5. Kalendarz urodzin.

Musze się przyznać, że po wysłanych przez kilkoro z Was, zdjęciach swoich kalendarzy urodzinowych, mój prezentuje się mało atrakcyjnie ;) Jednak wzbudza ogólne zainteresowanie wśród dzieci, więc  cel został osiągnięty :) Jak możecie zauważyć, z babeczek wychodzą tasiemki na których to widnieją zdjęcia boberków z tabliczkami trzymanymi w rękach. Na tych tabliczkach zapisany jest numer dnia, w którym dane dziecko ma urodziny. 6. Tablica dydaktyczna

Główne miejsce dydaktycznego życia naszej grupy. Ogromna tablica dywanowa, na której umieszczane są pomoce do prowadzonych zajęć.


A jak u Was wyglądają przedszkolne ściany? Zachęcam do dzielenia się zdjęciami na fejsbukowym profilu B-W :)

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy ten Wasz wystrój... Dużo fajnych rzeczy typu ten kalendarz urodzinowy czy z pogodą. U Dusi w przedszkolu było ciut skromniej jeśli chodzi o takie "atrakcje" za to dochodziła jakaś większa gazetka tematyczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałam zapytać na jakich formacie papieru zrobiłaś kalendarz pogody i wakacyjnych wspomnień? A1 czy jeszcze większy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalendarz pogody jest na dużym brystolu, a kalendarz wspomnień ka kartce z dużego kalendarza ściennego ;)

   Usuń
  2. A czy dobrze widzę, że w niektórych miejscach kalendarz jest ponacinany? Np przy dniach tygodnia, jest przecięty tak, żeby włożyć klamerkę ?

   Usuń
 3. Jest szansa uzyskać jakiś link żeby pobrać sobie elementy tego kalendarza? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a o jaki rodzaj kalendarza Pani chodzi?? ;)

   Usuń
  2. Kalendarz pogody, do codziennej aktualizacji. Głównie zależałoby mi na tych nazwach miesięcy chociaż, bo te dni od 1 - 31 już jakoś sama tworzyłam, lecz nigdzie nie mogę znaleźć takich miesięcy jak u Pani.. :)

   Usuń
  3. niestety, nie ma takiej możliwości. Są to materiały, które pochodzą z ubiegłorocznych numerów Nauczycielki Przedszkola, także nie mam ich w wersji elektronicznej :(

   Usuń
 4. Extra sala, zaczynam pracę w nowej grupie w przedszkolu, na pewno skorzystam z pomysłów:)!!!

  OdpowiedzUsuń