Współpraca

sobota, 18 października 2014

Skrzynka na listy i znaczki pocztowe - praca przestrzenna i plastyczna

W zeszłym tygodniu (tj. 9 października) obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Z tej okazji, wraz z moimi przedszkolakami, postanowiliśmy wykonać skrzynką na listy oraz zaprojektować znaczki pocztowe :)

Skrzynka powstała z kartonu po ryzach papierów ksero, którą dzieci pomalowały na czerwono. Znaczek Poczty Polskiej zaś, to połączenie pomalowanego flamastrami symbolu poczty z samoprzylepnymi literkami. Znaczki pocztowe natomiast, powstały w oparciu o kartę zadaniową pochodzącą z bazgroszyt.pl.
W międzyczasie, dzieci zapoznały się z pracą listonosza ( KTÓRY DZIŚ MA SWOJE ŚWIĘTO) i niezwykłym miejscem- POCZTĄ.

Naszą skrzynkę ustawiliśmy na korytarzu przedszkolnym, zachęcając rodziców do "poczęstowania się" kopertą, by w zaciszu domowym poćwiczyć z dzieckiem dokładny adres zamieszkania przy adresowaniu listu, który później należało wrzucić do naszej skrzynki.
Niestety, spośród 40 kopert, które zniknęły w zaskakującym tempie, w naszej skrzynce znalazły się tylko 2.
Te wyjątkowe dwa listy, zawierały miłe pozdrowienia dla naszej grupy, oraz cudowne rysunki, przedstawiające osoby zaangażowane w powstanie tych listów. 

7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł i z zajęciami i ze skrzynką dla rodziców:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że Dzieciaczki miały możliwość odwiedzić budynek poczty :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Agnieszko, niestety, odwiedziły budynek tylko na obrazku ;/ wycieczkę na pocztę uniemożliwiły nam liczne zajęcia dodatkowe i wyjście do kina :(

   Usuń
  2. Oj to szkodaa... Może kiedyś będzie okazja...

   Usuń
 3. Jakimi farbkami malowaliście skrzynkę? Bo nam plakatówki niestety nie pokryły dobrze pudełka :/

  I jeszcze mam pytanie o bazgroszyt: czy masz wykupione zeszyty, czy korzystasz tylko z tych darmowych? Czy polecasz te zadania? Dla jakich dzieci (wiek)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Farby to tempery, położyliśmy dwie warstwy :) jeśli zaś chodzi o bazgroszyt, korzystam z tego, co znajdę w necie do darmowego ściągnięcia.Nie znam zbyt dobrze proponowanych przez nich materiałów, dlatego nie mogę opiniować :)

   Usuń